Cabasso’s design.

מיכל אבוקרט – אדריכלית חודש אוגוסט 2023

החודש תופסת את הבמה שלנו הנדסאית אדריכלות ומעצבת פנים מיוחדת במינה, אשר מוכרת בעיקר בקרב הקהילה החרדית והדתית בארץ – מיכל אבוקרט. תפסנו את מיכל לראיון מרתק על תאורה סמויה מול תאורה גלויה, עיצוב והזיקה שבין עולמות האופנה לאדריכלות, מהם היא שואבת השראה בפרויקטים שלה.

הכירו את אדריכלית חודש אוגוסט 2023 מבית קבסו תאורה – מיכל אבוקרט.

מיכל אבוקרט, הנדסאית אדריכלות ומעצבת פנים, בעלת רזומה של 12 שנים בתחום.
גדלה בבית שמזוהה עם עיצוב ואסתטיקה – כך שהזיקה לעולם העיצוב נוצרה באופן טבעי, ונחשפה לרבדים שונים ומקצועיים. מתוך מגוון דיסציפלינות העיצוב, נמשכה דווקא למקצועות האדריכלות ועיצוב פנים. כיום, בעלת משרד בוטיק המתמקד בעיצוב מגורי יוקרה וחללים מסחריים לצד העברת הכשרות לאדריכלות ועיצוב פנים במרכזים שונים.

שם הפרויקט: הבית הירושלמי
גודל הפרויקט:  170 מ”ר
צלם:  רגב כלף

מה הדבר המאפיין את הפרויקטים שלך? 

לכל בית ולכל פרויקט יש את הסיפור שלו, המושתת על הנרטיב שהלקוח הכתיב. בפרויקטים שלי ישנה זיקה מתמדת של ניקיון עיצובי לצד אמירה ונוכחות. חשוב לי לייצר הרמוניה בין החללים, כי בית הוא הרבה מעבר לסך חדריו, הוא השלם המושלם עבור המשפחה שתתגורר בו כשהעיצוב משחק תפקיד חשוב בהשפעה המנטלית על דייריו.

כשאת ניגשת לעצב חלל או פרויקט – מהם הדברים עליהם את שמה דגש?

אני מתחילה בבחירת סקאלת צבעים שתאפיין את הסגנון העיצובי של הפרויקט ותנווט את בחירות חומרי הגלם בהתאמה. הידיעה שלקוחותי מפקידים בידי את היקר להם מכול – מחייבת אותי להפיק מהבית שלהם את הטופ.

איזה חלל את הכי נהנת לעצב?

ביחידת ההורים אני נהנית לספק חוויה מלונאית, הדומה לסוויטת יוקרה מאובזת ומפנקת. חדר הורים זה חלל מאוד אינטימי ופרטי בבית, בו ניתן לקבל אסקפיזם טהור תוך קבלת ביטוי לאמירה אישית אינדיווידואלית.

ממי את מקבלת השראה?

אין מעצב ספציפי. אני אוהבת לעשות סימביוזה בין עולמות האופנה לאדריכלות, הרי אם תחשבו על זה, בשניהם מדובר בהלבשה בסופו של דבר.

עד כמה לדעתך משפיעה התאורה על עיצוב הבית?

התאורה מחוללת חלל ומאפשרת לכל אדם להיות הבימאי של הרגשות והטפרמנט בכל יום, כל היום. בעידן הנוכחי, כשכל הטכנולוגיות פרושות ומנוגשות, ניתן לשחק בין תאורה פונקציונלית לתאורת אווירה, תאורה גלויה או סמוייה, תאורה חכמה וכן הלאה. תאורה מאפשרת לאדריכלים לדייק את הניראות החלל ולהוציא ממנו את המקסימום. ובכלל, כל אדריכל יכול לעצב תאורה ולהגשים חלומות מוארים ומאירים בכל חלל.

שם הפרויקט: ביה”ס לעיצוב סיעור מוחות
אדריכלות: מיכל אבוקרט, נעשה בשיתוף מרים שרביט וזיו קריכלי
גודל הפרויקט:  250 מ”ר
צלם:  אילן נחום

מה לדעתך מייחד את חברת “קבסו תאורה” משאר חברות התאורה? 

אני עובדת עם קבסו תאורה כברת דרך ארוכה הודות למבחר העצום מכל הקטגוריות. זאת ועוד צוות יועצי התאורה המקצועיים אשר קשובים, פתוחים ומובילים חדשנות, שתאיר כל פרוגרמה תרתי משמע. בנוסף (ולא פחות חשוב), ניתן לסמוך עליהם שילוו אותך גם לאתר התקנת גופי התאורה.

מהו פרויקט החלומות שלך?

בית מלון בוטיק ספא בתוך יער מדהים. פרויקט שיאפשר לי לשלב את אהבתי לנוף, לטבע ולאדריכלות.

טיפ שלך לעיצוב מנצח:

מכיוון שהיום שלנו מורכב מזריחות, שקיעות ומצבי ביניים, אני ממליצה לתכנן כמה שיותר מתגים כדי לשלוט על כל נקודה ועל כל גוף תאורה. בין אם מדובר בתאורה סמויה או גלויה, פונקציונלית או אווירה – הדרך הטובה ביותר לשלוט במצבי התאורה היא באמצעות התקנת מתג נפרד לכל פונקציה. כיום, כשרוב התקרות עשויות מגבס, ניתן לפרוש את נקודות החשמל ולחווט אותן ללא הגבלה.

גופי תאורה בפרויקטים: