היתרונות בספוטים שקועי גבס

ספוטים הופכים בשנים האחרונות להיות פתרון אלגנטי, אסתטי ונוח מאוד בעיצוב בתים ובתי עסק. לספוטים שקועי גבס ישנם יתרונות רבים המאפשרים לנו לעצב את החלל כרצוננו ולהאירו באופן ורסטילי.

אחד היתרונות הבולטים של ספוטים שקועי גבס הוא אי ניראותם לעין. בעת התקנתם, הם הופכים להיות חלק בלתי נפרד מהתקרה – ועל ידי תיקוני צבע ושפכטל הטמעתם אינה נראית לעין. גופי התאורה השקועים בתקרה \ קיר \ רצפה – יוצרים אשליה של אור הבוקע מתוך הקיר- ובאופן זה אנו יכולים להשפיע על האווירה בחלל בכל צורה שנבחר. בנוסף, גופי תאורה אלו לא תופסים מקום- וזו הסיבה שאפשר למצוא אותם בדירות שכורות קטנות, בבתי קפה אינטימיים וגם בחדרים של בתי מלון והארחה.

בנוסף לתאורה כללית שהספוטים השקועים בגבס מספקים, אנו יכולים למקד את אלומת האור למקום ספציפי. בחללים גדולים, כמו סלון או מטבח, אנו משקיעים בעיצוב החלל ע”י בחירת רהיטים או פריטים מיוחדים. דרך נהדרת להדגיש את אותם פריטים היא ע”י התקנת גופי תאורה שקועים, שיאירו באופן ממוקד את אותם פריטים ויתנו להם את הדגש הדרוש. אפשר להפנות את הספוטים אל פסל, תמונה, רהיט, דיוקן או צילום, ולבחור גוון תאורה התואם לאותו פריט.

אמנם לספוטים שקועים ישנו מראה מודרני אך שילובים עם גופי תאורה מיוחדים תורם ליצירת אווירה הרמונית המבוססת על ניגודיות. דוגמא מצוינת לכך ניתן לראות באופן בו משולבים ספוטים שקועי גבס עם נברשות וגופי תאורה. קירות גבס מאפשרים ורסטיליות וגמישות עבור הלקוח- בהם אפשר לבצע שינויים ללא מאמץ מיוחד, בעוד גופי התאורה הבולטים מכתיבים את הפן העיצובי ומובילים אותו.

dotta cone main 01 scaled

ספוטים מסדרת cone – dotta system בגימור שפכטל הנותנים מראה נקי במיוחד.

חשוב לזכור שספוטים שקועים הם קטנים בגודלם. האור שכל אחד מפיץ בנפרד אינו תמיד מספיק, ולכן אנו יכולים לראות מגמות בהן ספוטים שקועים מותקנים בצמדים של שניים או בשלישיות. כאשר אנו נתייחס לספוטים כאל מקור תאורה עיקרי- ניצור מספר צמדים או שלישיות בחלל כך שיואר באופן נכון ומתאים. לעומת זאת, במקרים בהם אור אמור לתרום לאווירה בלבד- נפזרם באופן אחיד או שונה בחלל לפי רצוננו.

האפקטיביות של גופי תאורה שקועים תלויה במידה רבה בבחירה של סוג הנורה. האופציות העיקריות הן בחירה בין נורות LED לבין נורות הלוגן. נורות הלוגן נחשבות מיושנות ולרוב הן אינן מתאימות לשילוב בתוך קירות גבס- לעומת נורות LED שלהן יתרונות רבים. נורות LED מציעות עמידות מכאנית למכות וזעזועים ויש להן אורך חיים מרשים של עשרות אלפי שעות עבודה.