גוון תאורה

כולם מדברים על גופי תאורה ועל החשיבות העיצובית שלהם, על המשקל שלהם בנראות הכללית של החלל ובתרומתם האדירה לאווירה ולגימור העיצוב. מעט מדברים על סוד הקסם האמיתי ורק מיטב אנשי המקצוע משקיעים את המאמץ הדרוש על מנת להביא את התוצאה המושלמת של האווירה המדויקת וזאת באמצעות שליטה על גוון אור עצמו.

אור לבן הוא סטנדרט, אבל הוא גם מכתיב אווירה מאוד ספציפית. למעשה הוא הקרוב ביותר לאור יום טבעי ושימושי ביותר בחללי עבודה. יחד עם זאת, בשעות ערביים ואפילו בשעות הערב כשהמערכת מתחילה להירגע ולהוריד קצב אור יום יפר את המאזן הכימי של המערכת הביולוגית שלנו.

Opyo suspension  loc 01 scaled

דוגמא לגוון תאורה חם. Opyo By kundalini.

טמפרטורת האור

גוון אור הוא תיאור למעשה של טמפרטורה וחוויה יותר מאשר הגוון עצמו כך שהוא נע על סקאלה של חום וקור בעצם. כך,ככל שהמדד שעל הסקלה גבוה יותר מדובר למעשה באור שהוא קר יותר. המדד שמסומן באות  K מהווה ספקטרום של אפשרויות חום כאשר גוון אור 3000k  הוא גוון עם נטייה לבנה יותר שמתאים לסביבה הביתית כאשר סביב הספקטרום הזה האפקט יהיה אור לבן חם אותו נמצא במטבח הביתי ובסביבות העבודה הביתיות.

אום חם או אור צהוב יהיה נמוך מזה ויתאים לסביבת חדר השינה או לסלון ואפילו לסביבה שמחוץ לבית כמו בגינה או במרפסת.

תכנון תאורת הבית

הבית שלנו הוא מרחב שמחולק להרבה מאד חלקים בעליי מאפיינים ושימושים שונים, הצרכים שלנו באותם חללים משתנה בהתאם. לתאורה יש תפקיד חיוני לא רק בעיצוב ונראות הבית וחלליו השונים, אלא יש לה השפעה על האווירה שבמרחב, על החיוניות והחוויה שלנו במרחב, כך למשל אנחנו עלולים להתאמץ מדי מבחינת ראייה, או לחוש תחושת עייפות כתוצאה מהתאורה. בנוסף לכל אלה, לתאורה יש השפעה ישירה גם על הבריאות שלנו.

זאת בדיוק הסיבה שבגללה חשוב כל כך לתכנן את מבנה ומיפוי התאורה הביתית שלנו מראש ולהתאים לכל מרחב את הפתרון המדויק עבורו. זאת ועוד, תכנון מוקדם ומוקפד של התאורה והמיפוי שלה בבית יאפשר לחסוך לא מעט כסף בטווח הארוך גם מבחינת עיצוב וגם מבחינת צריכת החשמל.

באתר האינטרנט שלנו תוכלו לקבל שפע של מידע על תכנון והתאמה נכונה של פתרונות תאורה למרחבים השונים ובנוסף לכך תוכלו לקבל גם ייעוץ מקצועי אישי מאחד מיועצי התאורה שלנו בחברה.