והחודש.. אנחנו מביאים לכם ראיון מרתק במיוחד עם האדריכל רן בלאו – בו הוא יספר לנו על משרד האדרכלים Fay Design Stydio, על אחד הפרויקט המיוחדים שעיצב וכמובן על עולם העיצוב והאדריכלות מנקודת מבטו.

 

על המעצב
רן בלאו, בעל לאישה מופלאה, ואבא לארבעה מלאכים. בנוסף ללימודי פקולטת החיים, בהשכלתי הפורמלית אני אדריכל ומתכנן אורבני, סיימתי את לימודי האדריכלות באוניברסיטת גריניץ שבלונדון ואת לימודי התואר השני בגיאוגרפיה ותכנון עירוני באוניברסיטה העברית שבירושלים. לאחר סיום לימודי עבדתי כשכיר במשרדי אדריכלות ומזה כ-12 שנים אני עובד כעצמאי ובעליו של משרד הנותן שרותי אדריכלות ועיצוב פנים, בנוסף, אני הבעלים של סטודיו לעיצוב Fay Design Stydio. משרד האדריכלות עוסק במגוון תחומים: בתי מלון ומבני ציבור, וילות, דירות ומשרדים. לצד עבודות האדריכלות עוסק המשרד גם בעיצוב פנים, עיצוב פרטי ריהוט, גופי תאורה ומראות הנעשים בעבודות יד ומהווים פריטים יחודיים עבור לקוחותינו.
על הפרוייקט
הפרויקט הוא בית בשכונת גבעת המבתר שעמד שומם מספר שנים. בנוסף להוספת מעלית האתגר התכנוני היה מחד ליצור בית בסגנון מודרני ומאידך לשמור על אופיו הישן והטבעי של הבית.

תאר לנו את מאפייני את סגנון העבודה שלך באופן כללי?
סגנון העיצוב של המשרד הוא בהחלט קן מודרני, נקי, אך זה לא מחייב שימוש בטרנדים עכשוויים,
אני נותן כבוד גם לסגנונות ישנים העשויים טוב.

 

כיצד התאמת את העיצוב ותכנון הבית לצרכיהם של הדיירים?
הלקוחות הינם זוג צעיר, עולים חדשים ודתיים. אני מודה ומברך על האמון והפתיחות שגילו הלקוחות, כיצד לאט לאט מצאנו יחד את הדרך לחבר בין נטייתם לשמרנות לבין הרצון ליצור תכנון ועיצוב מודרני.

ברבים מן הבתים שתכננת ועיצבת, בולטת ההתייחסות המיוחדת לנושא התאורה. תוכל להרחיב על כך?
לתאורה תפקיד חשוב בתכנון והמשרד שם דגש על שימוש נכון ופונקציונלי, יחד עם מקורות אור לצורך תאורת אווירה. התאורה אמורה לשרת ולהבליט את התכנון.
מה מייחד את חברת “קבסו תאורה” משאר חברות התאורה?  
תחילת הרומן עם חברת  קבסו נבעה בזכות היחס האנושי והמודעות הגבוה לשירות. זה המקום לציין לשבח את העובדים המסורים וגם את הבעלים. כיום ניתן לאמר בפה מלא שחברת קבסו תאורה הינה החברה הטובה ביותר בירושלים, בעלת המבחר העשיר ביותר של תאורה יפה.
והנה כמה שאלות קצרות ומעניינות !
א. מה הכי יפה במקצועות עיצוב הפנים והאדריכלות? 

היפה במקצועות העיצוב הוא שכל פרויקט הוא כמו לידה מחדש, כיצד הפרויקט משלב התכנון קורם עור וגידים ולבסוף התוצאה הסופית שממלא אותך בגאווה.

 

ב. מה הכי קשה במקצוע? 
המקצוע דורש הרבה סבלנות, לעתים לוקח הרבה זמן עד שהלקוח רוכש אמון מלא במעצב.

 

ג. פרויקט שהיית רוצה לעשות וטרם עשית?
פרויקט שלא עשיתי, בית כנסת ובית ספר.

 

ד. מה היית אם לא היית אדריכל?
אם לא הייתי אדריכל הייתי נגר, אם לא נגר אז משהו מתחום היצירה והאומנות.